Fat cloisonné

Fat cloisonné
Fat cloisonné
Fat cloisonné
Fat cloisonné
Fat cloisonné
Fat cloisonné

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, 2 st, cloisonné, sannolikt Japan och 1800-tal, motiv av fåglar och blommor, diameter 37 resp 40 cm

Slitage, större fat med skada

200989

2013-09-02