Bägare silver 1700-tal

Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BÄGARE, silver, Carl Lemon d.ä. (1729-68), Uppsala 1764, svisselerad dekor, ägarainitialer, förgylld insida, höjd 18 cm
Total vikt ca 334 g

Fot med skada/bucklor

201035

2013-09-02