Fällbord England 1800-tal

Fällbord England 1800-tal
Fällbord England 1800-tal
Fällbord England 1800-tal
Fällbord England 1800-tal
Fällbord England 1800-tal
Fällbord England 1800-tal
Fällbord England 1800-tal
Fällbord England 1800-tal
Fällbord England 1800-tal
Fällbord England 1800-tal

Klubbat för:

31 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

FÄLLBORD, 1800-tal, England, fanér i flertal träslag bl a i mahogny och palisander, sarg med låsbara lådor samt blindlådor, låda märkt Gillows Lancaster, beslag i mässing, tassfötter, hjultrissor, höjd ca 74, 67x101-161 cm

Skiva med smärre slitage samt delvis blekt, dragknapp brusten och medföljer

201277

2013-09-05