Fällbord England 1800-tal
Klubbat för:
31 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FÄLLBORD, 1800-tal, England, fanér i flertal träslag bl a i mahogny och palisander, sarg med låsbara lådor samt blindlådor, låda märkt Gillows Lancaster, beslag i mässing, tassfötter, hjultrissor, höjd ca 74, 67x101-161 cm
Skiva med smärre slitage samt delvis blekt, dragknapp brusten och medföljer
201277
2013-09-05