Alfred Helberger oljemålning
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
HELBERGER, Alfred Hermann (1871-1946): "Frühling in...", signerad A Helberger, olja på duk, 83x102 cm, daterad a tergo 1924 samt målning/skiss på baksidan märkt Hardanger Jökul
Etikettmärkt a tergo: Der senator für Volksbildung Berlin
201364
2013-09-05