Värja

Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VÄRJA, 1700-tal, halvstukatklinga med graverad dekor, stålskuret fäste med genombruten parerplåt, kavellindning av tvinnad koppartråd, längd 101 cm

Slitage, korrosion

201395

2013-10-10