Skålar och fat imari
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLAR, 2 st, FAT, 10 st, porslin, Japan, 1900-tal, imarodekor med motiv av skepp och européer, skålarnas höjd 6-7 cm, fatens diameter 18 cm, lock till teskålar medföljer
Enstaka obetydligt nagg
201543
2013-09-06