Skålar och fat imari

Skålar och fat imari
Skålar och fat imari
Skålar och fat imari
Skålar och fat imari
Skålar och fat imari
Skålar och fat imari

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLAR, 2 st, FAT, 10 st, porslin, Japan, 1900-tal, imarodekor med motiv av skepp och européer, skålarnas höjd 6-7 cm, fatens diameter 18 cm, lock till teskålar medföljer

Enstaka obetydligt nagg

201543

2013-09-06