Tallrikar och skålar Japan

Tallrikar och skålar Japan
Tallrikar och skålar Japan
Tallrikar och skålar Japan
Tallrikar och skålar Japan

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TALLRIKAR, 9 st., SKÅLAR, 14 st., Japan, 1900-talets första hälft, porslin, konturerad kant, dekor i underglasyrblått med motiv av tall och blommor, diameter 12-20 cm

Sprickor, äldre lagningar

201545

2013-09-06