Tallrikar och skålar Japan
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 000 SEK
TALLRIKAR, 9 st., SKÅLAR, 14 st., Japan, 1900-talets första hälft, porslin, konturerad kant, dekor i underglasyrblått med motiv av tall och blommor, diameter 12-20 cm
Sprickor, äldre lagningar
201545
2013-09-06