Teservis och vas Japan
Klubbat för:
300 SEK
Schätzwert
1 200 SEK
Beschreibung
TESERVIS, 7 dlr, VAS, glaserat lergods, Japan, 1900-tal, servis bestående av tekanna 5 koppar samt vattenkanna delvis förgylld dekor med motiv av figurscener, vasen med motiv av blommande kvistar, höjd 5-19 cm
Zustandsbeschreibung
201546
2013-09-06