Teservis och vas Japan

Teservis och vas Japan
Teservis och vas Japan
Teservis och vas Japan
Teservis och vas Japan
Teservis och vas Japan
Teservis och vas Japan

Klubbat för:

300 SEK

Schätzwert

1 200 SEK

Beschreibung

TESERVIS, 7 dlr, VAS, glaserat lergods, Japan, 1900-tal, servis bestående av tekanna 5 koppar samt vattenkanna delvis förgylld dekor med motiv av figurscener, vasen med motiv av blommande kvistar, höjd 5-19 cm

Zustandsbeschreibung

201546

2013-09-06