Fat och skålar lack Japan

Fat och skålar lack Japan
Fat och skålar lack Japan
Fat och skålar lack Japan
Fat och skålar lack Japan
Fat och skålar lack Japan
Fat och skålar lack Japan

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, 11 st samt SKÅLAR, 12 st, lackarbete Japan, 1900-tal, motiv av sköldpaddor och hägrar samt figurscener, diameter, 3 lock till skålar medföljer

Nagg, större fat med skador/lagningar, enstaka fat med sprickor

201569

2013-09-05