Fat och skålar lack Japan
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, 11 st samt SKÅLAR, 12 st, lackarbete Japan, 1900-tal, motiv av sköldpaddor och hägrar samt figurscener, diameter, 3 lock till skålar medföljer
Nagg, större fat med skador/lagningar, enstaka fat med sprickor
201569
2013-09-05