Klubbat för:
2 600 SEK
2 000 SEK
SKÅLFAT, 3 st, SKÅL, porslin, Kina, 15/1600-tal, Ming dynastin, bl.a. Swatow och Kraak, dekor i underglasyrblått, diameter 21,5-15 cm, skålens höjd 6 cm
Nagg, glasyrsläpp
201681
2013-09-06