Skål med fat sterlingsilver
Klubbat för:
21 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
SKÅL med FAT, sterlingsilver, riklig dekor av blommor och blad, hänklar i form av akantusslingor, skål invändigt med förgyllning, längd inkl. hänklar 46,5 cm, fat ovalt, längd 47 cm, Turkiet, 1900-tal, total vikt ca 3880 g
Enligt uppgift tillverkat av armenisk silversmed
201859
2013-09-07