Vinpokaler silver
Klubbat för:
7 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VINPOKALER, 6 st, silver/800, Tyskland, 1800-tal, med dekor av blommor, graverat sköldmärke med motiv av lejon, invändigt förgyllda, höjd ca 12 cm, vikt ca 700 g
Förgyllning med slitage, smärre bucklor
201869
2013-09-11