Spegel i rokoko förgylld och träskuren dekor
Klubbat för:
7 400 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SPEGEL, stockholmsarbete i rokoko, hallstämplad, dekor i papier marche resp träskuren, förgylld med polerat guld och slagmetall, höjd 180x70 cm
Renoverad och kompletterad, krön kortat, senare fasettslipat glas, spår av kantglas, backstycke sakn
201905
2013-09-07