Spegel i rokoko förgylld och träskuren dekor

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SPEGEL, stockholmsarbete i rokoko, hallstämplad, dekor i papier marche resp träskuren, förgylld med polerat guld och slagmetall, höjd 180x70 cm

Renoverad och kompletterad, krön kortat, senare fasettslipat glas, spår av kantglas, backstycke sakn

201905

2013-09-07