Skål silver England
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅL, silver, sannolikt England 1700-talets sista kvartal, båtformad form på fot, delvis genombruten dekor, kanter och hänkel med pärlbård, ostämplad, höjd inkl. hänkel ca 18,5 cm, totalvikt ca 225 g
201913
2013-09-12