Skål silver England

Skål silver England
Skål silver England
Skål silver England
Skål silver England

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SKÅL, silver, sannolikt England 1700-talets sista kvartal, båtformad form på fot, delvis genombruten dekor, kanter och hänkel med pärlbård, ostämplad, höjd inkl. hänkel ca 18,5 cm, totalvikt ca 225 g

201913

2013-09-12