Supkoppar teskedar 18/1900-tal

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SUPKOPP, invändigt förgylld, TESKEDAR, 11 st, BORDSSKEDAR, 2 st, SALT- och PEPPARSKED, 1 par, varav en förgylld, SUPKOPP, dekor av flagga med bokstav J i stjärna i emaljarbete, POKAL, botten med dekor av Oscar II, silver, total vikt ca 465 g

Delvis monogramgravyr

201977

2013-09-12