Supkoppar teskedar 18/1900-tal
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SUPKOPP, invändigt förgylld, TESKEDAR, 11 st, BORDSSKEDAR, 2 st, SALT- och PEPPARSKED, 1 par, varav en förgylld, SUPKOPP, dekor av flagga med bokstav J i stjärna i emaljarbete, POKAL, botten med dekor av Oscar II, silver, total vikt ca 465 g
Delvis monogramgravyr
201977
2013-09-12