Mugg Kina
2013-09-08
202166
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
MUGG, KOPPAR, 1 par, 1700-tal, porslin, Kina, polykrom dekor med motiv av blommor resp dekor i grisaille, höjd 4,5-10 cm
Lagningar vid muggens mynning, slitage