Mugg Kina

Mugg Kina
Mugg Kina
Mugg Kina
Mugg Kina

Klubbat för:

350 SEK

1 000 SEK

MUGG, KOPPAR, 1 par, 1700-tal, porslin, Kina, polykrom dekor med motiv av blommor resp dekor i grisaille, höjd 4,5-10 cm

Lagningar vid muggens mynning, slitage

202166

2013-09-08