Koppar främst Qianlong 1736-95

Klubbat för:

1 000 SEK

2 000 SEK

TEKOPPAR på fat, 1 par, KOPPAR, 4 st., SÅSSNIPA, porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i famille rose med motiv av blommor resp mandarin och grisaille, höjd ca 5-6 cm

Nagg, fat med spricka lagning, kopp med lagad hänkel, kopp med tillverkningsdefekt samt spricka, såssnipa med omfattande lagningar

202190

2013-09-08