Tallrikar Qianlong 1736-95
2013-09-08
202192
| Klubbat belopp | 7 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BÄRTALLRIKAR, 7 st, porslin, Kina, 1700-tal, polykrom dekor med motiv av figurscener i landskap, diameter 16 cm
Nagg, sprickor, tillverkningsdefekter