Ask kåsor och dosa emalj

Ask kåsor och dosa emalj
Ask kåsor och dosa emalj
Ask kåsor och dosa emalj
Ask kåsor och dosa emalj
Ask kåsor och dosa emalj
Ask kåsor och dosa emalj

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ASK, KÅSOR, 3 st., DOSA, emaljarbete på koppar, Kina, 1800-tal, polykrom dekor med motiv av figurscener, höjd 4,5-6 cm

Ask saknar sektion samt lock, krackelyr, skador

202218

2013-09-08