Terassvas Marieberg fajans

Terassvas Marieberg fajans
Terassvas Marieberg fajans
Terassvas Marieberg fajans
Terassvas Marieberg fajans
Terassvas Marieberg fajans
Terassvas Marieberg fajans
Terassvas Marieberg fajans
Terassvas Marieberg fajans

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

TERASSVAS med lock, fajans, Marieberg, 1700-tal, märkt MB B, Pierre Berthevins period (1766-69), höjd 39 cm

Skador och lagningar, renoverad, delvis senare delar.

202220

2013-09-09