Skålar Kina
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, porslin, Kina, 1900-tal, bär Guangxus märke men troligen senare, polykrom dekor med figurscener, höjd 5 diameter 11,5 cm, en senare skål medföljer
Fotringsnagg, del av mynningen med nedslipning.
202405
2013-09-09