Skålar Kina

Skålar Kina
Skålar Kina
Skålar Kina
Skålar Kina

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅL, porslin, Kina, 1900-tal, bär Guangxus märke men troligen senare, polykrom dekor med figurscener, höjd 5 diameter 11,5 cm, en senare skål medföljer

Fotringsnagg, del av mynningen med nedslipning.

202405

2013-09-09