Ceremoniella föremål Tibet och Nepal
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
1 200 SEK
CEREMONIELLA FÖREMÅL, 10 st, koppar och mässing (delvis förtennat), 1900-tal, Tibet och Nepal, bestående av: bönehjul, böneklocka, trumpet, rituell dolk, vigvattenskål, vigvattenkanna, rituell sked, radband, bägare
Skador, slitag, bucklor
202450
2013-09-10