Ceremoniella föremål Tibet och Nepal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

1 200 SEK

CEREMONIELLA FÖREMÅL, 10 st, koppar och mässing (delvis förtennat), 1900-tal, Tibet och Nepal, bestående av: bönehjul, böneklocka, trumpet, rituell dolk, vigvattenskål, vigvattenkanna, rituell sked, radband, bägare

Skador, slitag, bucklor

202450

2013-09-10