Hjalmar Grahn oljemålning
2013-09-28
202575
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
GRAHN, Hjalmar (1882-1949): "Höstdag vid Sandhamn", signerad och daterad Hj Grahn, olja på duk uppfodrad på pannå, 49x65 cm
PROVENIENS: Färg och Form
Hål efter häftstift i hörn