Torrkompass i träfodral

Torrkompass i träfodral
Torrkompass i träfodral
Torrkompass i träfodral
Torrkompass i träfodral
Torrkompass i träfodral
Torrkompass i träfodral

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TORRKOMPASS, omkring 1800-talets mitt, runt svarvat kompasshus i trä, pappersros signerad C. F. Kahl, Göteborg, höjd 9,5, diameter 12 cm

Sprickor, möjligen ej tillhörande lock

202783

2013-10-13