Egron Lundgren akvarell
Klubbat för:
10 500 SEK
2 000 SEK
LUNDGREN, Egron (1815-1875):Sydländskt landskapsmotiv, akvarell, signerad E L, 23x20 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.
202828
2013-09-11