Byst sekelskifte 1900
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYST, sekelskifte 1900, föreställande Gustaf Retzius, gips, otydligt signerad Stockholm -99, höjd ca 76 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.
Smärre nagg
202892
2013-09-16