Gräddkannor 1800-tal

Gräddkannor 1800-tal
Gräddkannor 1800-tal
Gräddkannor 1800-tal
Gräddkannor 1800-tal
Gräddkannor 1800-tal
Gräddkannor 1800-tal

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GRÄDDKANNOR, 2 st, silver, senempire resp. nyrokoko, Johan Erik Åhlén, Sala resp. svenska importstämplar, senempire med förgylld insida, höjd 10-11 cm, total vikt ca 168 g

Slitage

203162

2013-09-13