Byster 18/1900-tal
2013-09-13
203183
| Klubbat belopp | 450 SEK |
| Utropspris | 800 SEK |
BYSTER, 4 st, 18/1900-tal, gips respektive terrakotta, höjd ca 13-21,5 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.
Slitage, lagningar