Bricka Kina

Bricka Kina
Bricka Kina
Bricka Kina
Bricka Kina

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 200 SEK

BRICKA, brons, Kina, troligen 1800-tal, reliefdekor med motiv av figurscen i pagod omgiven av drakar, diameter 55 cm

Slitage, en listdel saknas

203207

2013-09-13