Hans Christian Blix figurin

Hans Christian Blix figurin
Hans Christian Blix figurin
Hans Christian Blix figurin
Hans Christian Blix figurin
Hans Christian Blix figurin
Hans Christian Blix figurin

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BRIX, Hans, Christian (1831-1907), Danmark: Figurin, antikiserande kvinnofigur med vingar, gips, märkt Eneret HC Brix, höjd ca 39 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

Skador, lagningar, lös del

203209

2013-09-13