Stop 1800-tal

Stop 1800-tal
Stop 1800-tal
Stop 1800-tal
Stop 1800-tal
Stop 1800-tal
Stop 1800-tal
Stop 1800-tal
Stop 1800-tal

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STOP, 1800-tal, Norge, björk, träskuren dekor, tumgrepp i form av liggande lejon, lock med skuren dekor av lbladslingor, höjd inklusive tumgrepp ca 24 cm
PROVENIENS:
Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.

203266

2013-09-15