Matservis Rörstrand

Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

MATSERVIS, ca 100 dlr, Rörstand, Svenska Slott, bestående av: 14 mattallrikar, 24 djupa tallrikar, 7 djupa deserttallrkar, 14 mindre assietter, 19 förrättstallrikar, 4 uppläggningsfat, 5 salladjärer, 5 skålfat, terrin med lock, såsskål, kanna, tekanna, 2 gräddkannor, 2 skålar med lock, 2 äggkoppar

Diverse skador, krackeleringar

203346

2013-09-14