Inge Schiöler
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SCHIÖLER, Inge (1908-1971): "Ljus grönska, Strömstad", signerad Inge Schiöler, daterad 1943 a tergo, pastell, 45x37 cm
Utställd: Göteborgs konstmuseum 1972, kat no 194, Statens museum för kunst, Köpenhamn 1972, kat no 54
203360
2013-09-14