Såsskålar och fat silver

Såsskålar och fat silver
Såsskålar och fat silver
Såsskålar och fat silver
Såsskålar och fat silver
Såsskålar och fat silver
Såsskålar och fat silver
Såsskålar och fat silver
Såsskålar och fat silver
Såsskålar och fat silver
Såsskålar och fat silver

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SÅSSKÅLAR, 1 par, med fat, silver, invändigt förgyllda skålar, varav en skål samt fat av Adolf Lillja Stockholm 1825 samt 1849, en skål och fat stämplade 1819 samt 1821, höjd 10 diameter 14 cm, vikt ca 735 g

Bucklor och slitage, faten med gravyr

203404

2013-09-15