Chiffonjé Karl Johan signerad Lindgren
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
CHIFFONJÉ, 1800-tal, stockholmsarbete i Karl Johan, skrapsignerad Lindgren, mahognyfaner, mässingsdetaljer, konisk form, inredning i intarsia och masurbjörk, halvkolonner i marmor, höjd 126, 90x50 cm, nyckel finns
Fanerskador, repor och sprickor, lös mindre list finns, nyckel hämtas vid Utlämningen
203456
2013-09-15