Chiffonjé Karl Johan signerad Lindgren

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

CHIFFONJÉ, 1800-tal, stockholmsarbete i Karl Johan, skrapsignerad Lindgren, mahognyfaner, mässingsdetaljer, konisk form, inredning i intarsia och masurbjörk, halvkolonner i marmor, höjd 126, 90x50 cm, nyckel finns

Fanerskador, repor och sprickor, lös mindre list finns, nyckel hämtas vid Utlämningen

203456

2013-09-15