Skålar på fat och cremekoppar Kina

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLAR på FAT, 4 st samt CREMEKOPPAR, 3 st, porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i famille rose med motiv av blommor, höjd ca 5 cm

Cremekoppar saknar lock, en cremekopp med nagg vid fotring, en skål med lagning samt skadad fotring, fat med spricka, 2 fat med nagg vid kant

203479

2013-09-15