Värmefat Qianlong (1736-95)

Värmefat Qianlong (1736-95)
Värmefat Qianlong (1736-95)
Värmefat Qianlong (1736-95)
Värmefat Qianlong (1736-95)
Värmefat Qianlong (1736-95)
Värmefat Qianlong (1736-95)

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VÄRMEFAT, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av pagodlandskap, diameter 24 cm

Nagg, ett fat med sprickor vid pip

203481

2013-09-15