Salongsbord sengustavianskt

Salongsbord sengustavianskt
Salongsbord sengustavianskt
Salongsbord sengustavianskt
Salongsbord sengustavianskt
Salongsbord sengustavianskt
Salongsbord sengustavianskt

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SALONGSBORD, 1800-talets början, sengustavianskt, stockholmsarbete, skiva med fanér i rot, beslag i och dekorlister i mässing, sarg med lådor samt blindlådor, höjd ca 71, 65x49 cm, nyckel medföljer

Renovarat, 1 ben med lagning, skivan har delvis släppt från sarg

203579

2013-09-15