Salongsbord sengustavianskt
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SALONGSBORD, 1800-talets början, sengustavianskt, stockholmsarbete, skiva med fanér i rot, beslag i och dekorlister i mässing, sarg med lådor samt blindlådor, höjd ca 71, 65x49 cm, nyckel medföljer
Renovarat, 1 ben med lagning, skivan har delvis släppt från sarg
203579
2013-09-15