Skulptur Gustavsberg stengods

Skulptur Gustavsberg stengods
Skulptur Gustavsberg stengods
Skulptur Gustavsberg stengods
Skulptur Gustavsberg stengods
Skulptur Gustavsberg stengods
Skulptur Gustavsberg stengods

Klubbat för:

1 800 SEK

1 000 SEK

SKULPTUR, Stig Lindberg, Gustavsberg, formgiven på 1940-talet, chamotterat stengods, i form av kvinnofigur, delvis glaserad i gult och turkos, signerad Stig L. samt Gustavsbergs studiohand, höjd 33 cm

Skadad arm, nagg vid fot, lagningar

203765

2013-09-16