Skulptur Gustavsberg stengods
Klubbat för:
1 800 SEK
1 000 SEK
SKULPTUR, Stig Lindberg, Gustavsberg, formgiven på 1940-talet, chamotterat stengods, i form av kvinnofigur, delvis glaserad i gult och turkos, signerad Stig L. samt Gustavsbergs studiohand, höjd 33 cm
Skadad arm, nagg vid fot, lagningar
203765
2013-09-16