Luktdosa 18 k guld 1800-tal

Luktdosa 18 k guld 1800-tal
Luktdosa 18 k guld 1800-tal
Luktdosa 18 k guld 1800-tal
Luktdosa 18 k guld 1800-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

3 000 SEK

LUKTDOSA, 18 k guld, invändigt lock med genombruten dekor i filigranarbete, luktsvamp, Anders Theodor Barkman, Varberg 1841, höjd ca 40 mm, totalvikt ca 10 g

Möjligen omgjord från fickursboett, slitage, lagning

203858

2013-09-18