Friedrich Pfannschmidt skulptur
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
PFANNSCHMIDT, Friedrich (1864-1914) Tyskland, sannolikt: Byst föreställande Kejsar Wilhelm II, signerad och daterad FR Pfannschmidt fec. Berlin 1900, bronspatinerad zink, höjd ca 95 cm
Ett hörnsockel saknas
203865
2013-09-18