Friedrich Pfannschmidt skulptur

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

PFANNSCHMIDT, Friedrich (1864-1914) Tyskland, sannolikt: Byst föreställande Kejsar Wilhelm II, signerad och daterad FR Pfannschmidt fec. Berlin 1900, bronspatinerad zink, höjd ca 95 cm

Ett hörnsockel saknas

203865

2013-09-18