Fördrag med främmande makter under 1700-talet

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

(MODÉE, GUSTAF REINHOLD)| - LINDHJELM, HEDVIG E. (utg.). (3). Utdrag af de emellan Hans Konglige Majestät och Cronan Swerige å ena och utrikes magter å andra sidan sedan 1718 slutna alliance-tractater och afhandligar. Stockholm ( Lor. Ludv. Grefing) 1761.
4:o. (12), (1)- 336 s.
Något nött brunt samtida hfrbd, guldornerad rygg m. fem upphöjda bind. Titelblad m. bortklippt namnteckning i övre marginal, reva i nedre marginal, biblioteksstämplar. Ytterligare 4 fördrag i original medbundna i slutet. M.fl. liknande. 3 vol.

203873

2013-10-21