Mollie Faustman oljemålning
2013-09-19
204020
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
FAUSTMAN, Mollie (1883-1966): "Gamla sjöbodar", monogramsignerad MF, olja på pannå, 66x79 cm
Proveniens: Stellan Mörner, se boken Svenskt konstnärsgalleri, Kråkön