Matbord i mahognyfanér 1800-tal

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

MATBORD, 1800-tal, 2-delat, mahognyfanérat, fothylsor i mässing, höjd 74, diameter ca 165 cm, 8 iläggsskivor i furu, varav 7 st är ca 58 cm bredd, en i 90 cm, total längd ca 565 cm

Renoverat och kompletterat, fanérskador, stöttor till iläggsskivor saknas, senare iläggsskivor

204099

2013-09-19