Fickur för turkiska marknaden

Fickur för turkiska marknaden
Fickur för turkiska marknaden
Fickur för turkiska marknaden
Fickur för turkiska marknaden
Fickur för turkiska marknaden
Fickur för turkiska marknaden
Fickur för turkiska marknaden
Fickur för turkiska marknaden
Fickur för turkiska marknaden
Fickur för turkiska marknaden

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

EMNIET, herrfickur, omkring 1870-80-tal, märkt i verket, förgyllt verk, nyckeldragen ankargång, sekundvisare, graverad savonettboett av silver med emaljdekor och mynträfflad kant, diameter 37 mm, kedja med sigill

Smärre skador, innerboett av metall

204182

2013-11-24