Fickur för turkiska marknaden
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
EMNIET, herrfickur, omkring 1870-80-tal, märkt i verket, förgyllt verk, nyckeldragen ankargång, sekundvisare, graverad savonettboett av silver med emaljdekor och mynträfflad kant, diameter 37 mm, kedja med sigill
Smärre skador, innerboett av metall
204182
2013-11-24